ZÁKONY ENERGIÍ

Pokud přijmeme tvrzení, že nic se neděje náhodou a vše má svůj důvod a příčinu, otevírá se nám cesta k novým poznáním. Můžeme pak nahlédnout do úplně nového světa, který má svá pravidla a zákonitosti. 

Vše, co se děje kolem nás, je odrazem našeho vnitřního světa. Činy a rozhodnutí, která konáme z motivu strachu, se nám vždy – dříve, či později vrátí v podobě nezdaru a zklamání.

Naopak, pokud náš život chápeme jako cestu, nebo dobrodružství a nesnažíme se nic kontrolovat, manipulovat, nebo udržet, realita nás odmění takovou hojností, kterou jsme si ani nedokázali představit.

 


 

 

Velmi zjednodušeně řečeno - rozhodnutí, která vycházejí z ne-strachu (řekněme intuice) tvoří laskavou neohrožující realitu. 

Oproti tomu rozhodnutí, která vycházejí pouze z mysli (ega, strachu), přitahují do našeho života situace zhmotňující naše obavy.

Jestliže chceme pochopit, proč se nám dějou konkrétní situace a případně se opakují, je třeba nahlédnout hlouběji, až pod síť sebeklamů, kterou jsme si už kdysi vytvořili jako reakci na velkou citovou bolest.